Matika na strednej

Či už sa učíš matematiku so mnou, ako učiteľom, alebo sám, alebo s kýmkoľvek ďalším, tieto zadania ti ju rozhodne pomôžu pochopiť lepšie, ako rátanie miliónu tých istých príkladov dookola. Čítaj ďalej, ak chceš vedieť viac.


Neimituj kalkulačku

Matematiku sa nenaučíš tak, že budeš počítať stále dookola tie isté príklady s menšou obmenou. Chápem, že všetci naokolo si to myslia, lebo zažili to isté, a presviedčajú ťa o tom, ale nespadni do tej istej žumpy. Jediný výsledok bude, že matiku budeš nenávidieť. Alebo sa ti pri spomienke na ňu začne robiť nevoľno.

Totiž počítanie príkladov súvisí s tým, že kedysi neboli kalkulačky a bolo nutné ich nahradiť mozgom. Používanie mozgu však dostalo ľudí do dnešných dní a vďaka tomu dnes používame kalkulačky vo forme umelej inteligencie, ktoré dokážu počítať nielen zadané úlohy, ale aj tie odfotené tvojou rukou zapísané.

Tak ich používaj a svoj mozog využi na užitočnejšie veci, akým je premýšľanie a hľadanie kreatívnych riešení. Aby si tak mohol alebo mohla činiť, musíš vedieť, PREČO to funguje tak, AKO to funguje.


Využívaj mozog

Mozog je príliš cenný na to, aby si ho znehodnocoval faktami. Fakty sú len o jedno kliknutie vedľa. A je úplne jedno, na displeji ktorej chladničky tieto slová čítaš.

Neurovedci zistili kopu cool vecičiek, ktorými nebudem zaťažovať tento mega pútavý text. Viac o mozgu a fintách, ako naň, sa dočítaš na mojom blogu.

Ako to funguje?

Jednoducho. Vyber si zadanie a rieš ho podľa zadaných kritérií. Už po pár mesiacoch pravidelného prikladania týchto zadaní na mozgovú hruď spôsobí lepšie pochopenie matematiky. Každé zadanie obsahuje aj kľúč, ktorým si odomkneš jedno z možných riešení zadaného problému. Avšak na ten kľúč musíš prísť práve riešením zadania.

Poď vyskúšať prvé zadanie.